top of page

המדריך השלם לצילום תדמית


סופר גילי - צילום תדמית לאמן קרקס

* נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.

מה זה בדיוק צילום תדמית?

צילום תדמית או פורטרט עסקי משדר ללקוחות שלכם מי אתם ובמה אתם עוסקים.

כשמדובר בעסקים, קיימים שלושה סגנונות עיקריים לצילום תדמית:

1. פורטרט: צילום ׳נקי׳ פורמלי - פנים ופלג גוף עליון בסטודיו, על רקע חלק וניטראלי.

2. צילום אוירה: צילום פנים חצי גוף או גוף מלא, שמייצרים אוירה כלשהי, לפעמים בתוספת אביזרים או רקע מיוחד .

3. צילום on location: צילום המתבצע בסביבת העבודה. בנוסף למראה שלכם, אפשר ללמוד ממנו גם על המשרד, הקליניקה או הסטודיו בו אתם עובדים.


למה חשוב להשקיע בצילום תדמית?

אנחנו חיים בעידן עמוס בגירויים ויזואליים ויש משמעות עצומה לאופן בו העסק שלכם ואתם מיוצגים באינטרנט, ברשתות החברתיות, בעיתונות, בפרסום וכדומה. ידוע כי עין האדם נמשכת קודם לצבע ולצורה ורק אח"כ לטקסט.

לכן חשוב שהמפגש הראשון של הלקוח הפוטנציאלי עם העסק שלכם, יהיה מבוסס על צילום איכותי המשדר מקצועיות ואמינות, ומזמין את הלקוח להמשיך ולהתעניין במה שיש לכם להציע.

לשם כך אתם זקוקים למאגר צילומים מגוון המותאם ככל האפשר למסר שאתם רוצים להעביר.


😁 כי תקשורת טובה בין לקוחה וצלמת זה מאסט

איך תדעו למה לשים לב כשאתם בוחרים צלם תדמית?

הכנתי לכם כמה טיפים חשובים שינחו אתכם בבחירת צלם תדמית:

1. שיחת איפיון מקדימה

לפני שאתם סוגרים יום צילום, ודאו שהצלם ידע מה בדיוק אתם רוצים לשדר דרך התמונות שלכם ושל העסק. ספרו לו על עצמכם, על המוצר שאתם מוכרים וקהל היעד שלכם, כדי שיחד תוכלו להשיג דרך הצילומים מסר מדויק, שיענה על צרכי העסק שלכם.

2. תיאום ציפיות

הדרך הטובה ביותר לתאם ציפיות עם הצלם היא לתת לו דוגמא לצילום שראיתם ואהבתם. ככל שהצלם יקבל יותר מידע אודותיכם ואודות העסק שלכם, הוא יוכל להגיע לתוצאות מרשימות שישמשו אתכם עוד המון זמן.

3. שאני אתאפר?

המצלמה לא משקרת, לכן חשוב שתגיעו ליום הצילום כשאתם נראים במיטבכם. נשים וגם גברים - אל תוותרו על איפור מקצועי. אתם יכולים להזמין מאפר מטעמכם או לבקש מהצלם שיפנה אתכם למאפר. יש מאפרים שעושים עיצוב שיער בסיסי.

4. כמה צילומים אתם אמורים לקבל?

החבילות שונות מצלם לצלם אבל מה שחשוב הוא שתקבלו לפחות 3-4 לוקים שונים שישמשו אתכם למגוון ערוצי שיווק: אתר, רשתות חברתיות ועיתונות. אני פועלת בגישת ׳תפסת מרובה, לא תפסת׳, אל תסתפקו ב - 300 תמונות באיכות עריכה בסיסית. ודאו שהצלם מעביר לכם מספר מצומצם של תמונות שנבחרו בקפידה, כשהן מעובדות ומותאמות לתצוגת אינטרנט ולהדפסה.


איך להתכונן לצילומי תדמית כדי להשיג את התוצאות הכי טובות -

1. מועד הצילום -

יום צילום יכול להוות עבורכם הפוגה נעימה ומרעננת משגרת העבודה. מומלץ לקבוע את הצילומים ליום רגוע מבחינת פגישות ופעילות, כך שבמהלך הצילום לא תהיו מוטרדים או עייפים.

2. מה ללבוש?

חשוב מאוד לשמור על מראה רלוונטי לעיסוק שלכם. הביאו לפחות סט אחד של לבוש רשמי, בהתאם לקוד הלבוש בתחום שלכם. מומלץ להביא אופציית לבוש נוספת - ג׳ינס וטי-שירט שנראים עליכם טוב, כדי שתוכלו להצטלם גם במראה פחות מחייב. כדאי להמנע מגופיות ובגדים חשופים.

נשים - לא לשכוח להביא חזיות שתואמת את סגנון החולצה שתלבשו.

גברים - אם קוד הלבוש שלכם מחייב עניבה, הביאו שתייים - אחת בצבע סולידי ואחת צבעונית.

צבעים ודוגמאות - כדי שהפוקוס יישאר על הפנים, בחרו חולצות חלקות בצבעים סולידיים, ללא הדפסים/נקודות/פסים ושאינן מבריקות מאוד, בגוונים המתאימים לצבע העיניים והעור.

3. משקפיים -

אם אתם מרכיבים משקפיים ויש לכם כמה זוגות, הביאו את החביבים עליכם ובעדיפות את אלו בעלי זכוכית אנטי ריפלקטיבית.

4. אביזרים -

תכשיטים, כובעים ומטפחות, עניבות: הביאו כמה אופציות, בצבעים ובסגנונות שונים. מחרוזת מיוחדת או עגילים עדינים יעניקו לפנים מראה אצילי וזוהר.

5. הדברים הנסתרים מן העין (אבל רואים אותם בכל זאת) -

גם אם הצילום המתוכנן אינו חושף גוף שלם, חשוב שתרגישו את מה שאתם רוצים לשדר: מקצועיות, אלגנטיות, אמינות וכדומה. לכן, דאגו שגם המכנסיים והנעליים יותאמו לסגנון החולצה שבחרתם לצילום.

6. איפור ושיער -

נשים - אם החבילה שבחרתן כוללת איפור, הגיעו ללא איפור ובגבות מסודרות. אם אתן צובעות את השיער, עשו זאת כמה ימים לפני הצילום. אל תצפו שהצלם יעשה לכן שורשים בפוטושופ.

גברים – הגיעו מגולחים היטב, מסופרים, ועם שיער מסודר. מומלץ לא להסתפר יום לפני הצילומים כיון שלוקח כמה ימים עד שהתספורת ׳יושבת׳ טוב. אם הצילום מתוכנן לשעת ערב, הגיעו מצויידים בערכת הגילוח שלכם.


מידע נוסף בנושא מה ללבוש לצילום תדמית תוכלו לקבל כאן

אם יש לכם שאלות או התלבטויות, אל תהססו לפנות אלי


להתראות,

שני

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page