יום האישה, גם לגברים

March 20, 2016

בשנים האחרונות אני פוגשת המון נשות עסקים, בעלות עסק עצמאי או כאלה המחזיקות בתפקידים בכירים בחברות ואירגונים. מעבר לגאווה על הנוכחות ההולכת וגדלה של נשים בעסקים, המפגשים האלו עוררו בי שאלות שהובילו ליצירת פרויקט מיוחד לכבוד יום האישה הבינלאומי.

 

מטרת הפרויקט לשאול עד כמה קולן של נשות עסקים נותר אותנטי בעולם בו קיים עדיין רוב גברי? הרי ידוע שאישה מנהלת משא ומתן באופן שונה מגבר, שתהליך קבלת ההחלטות שלה מושפע לעיתים מ׳תחושות בטן׳ ושהיא מנהלת עובדים בצורה אחרת. האם הנשים הללו שומרות על קולן הייחודי, המקורי, או שלאט לאט ובלי לשים לב הן מתאימות עצמן לרוב הגברי מסביבן? האם הן נוטות להקשיב לאינטואיציה שלהן או האם הן התרגלו לקחת החלטות בצורה קרה ושכלתנית? האם הן מגלות יותר אמפטיה ורגישות כלפי העובדים הכפופים להן? 

 

בחרתי בדרך לא שגרתית להעלות את הנושא לדיון -

פניתי לנשים מובילות חזקות ומצליחות, כדי לברר האם הן מזדהות עם הנחה זו. התשובה גורפת - לעתים, יותר קל ובטוח לאמץ גינונים גבריים מאשר לטפח את היתרונות והמעלות הנשיים בניהול עסק.

 

כבר שנים שאני חוקרת באמצעות צילום את נושא המגדר והתכתיבים החברתיים המגדירים לנשים סטנדרטים של מראה והתנהגות. את הנשים שנבחרו לפרויקט צילמתי בסגנון כוכבי קולנוע הוליוודיים משנות ה-40 וה-50 - זהו סגנון צילום ׳גברי׳ מובהק השייך לעידן שבו הפמיניזם היה עדיין בחיתוליו.  

 

אז איך הצלחנו להפוך 13 נשים יפות ועדינות לגברים שרמנטיים וחתיכים? 

צפו בסרטון ביוטיוב

 

 

 

 

תודה לצוות הנפלא שעבד איתי: 

יחסי ציבור - גיל קריים 

הפקה ותוכן - ענבר בזק ומורן מישל מתנועת ׳עצמאים עושים שינוי׳

 

איפור - נאוה דן

שיער - מיכל הניג

סטיילינג - מאשה חלף

 

ותודה ענקית לכל הנשים ששיתפו פעולה ותרמו מזמנן ומרצן: דנה זטלאוי כהן, מירי אורמן, סימה כהן, ענבר בזק, מורן מישל, דקלה אבוטבול, אנעאם סלמאן, הילה דורון, ורד חורי, מאור מאיר, יפעת גבע רגולר, סלעית גרניט, קרין רמוני-שור. 

 

 

Please reload

Featured Posts

לנפץ את המיתוס מאחורי החיוך המפורסם בעולם

January 19, 2015

1/2
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

 

052 896 0581  
 

כל הזכויות שמורות לסטודיו כותרת

  • Wix Facebook page